PLEBISCYT pn. „MIEJSCE PRZYJAZNE RODZINOM Z DZIEĆMI” – edycja 2024

PLEBISCYT pn. „MIEJSCE PRZYJAZNE RODZINOM Z DZIEĆMI” – edycja 2024

Ruszył nabór do VI edycji plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2024 r.

Wskaż miejsce i wypełnij formularz dostępny elektronicznie (WEJDŹ TU).

 

Z dniem 30 kwietnia br. ogłoszono nabór do szóstej edycji plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. Jest to inicjatywa Gminy Miejskiej Kraków, w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę”, objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wskazania w Krakowie miejsc, w których rodziny z dziećmi są nie tylko mile widziane, a wręcz oczekiwane.

Celem plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” jest prezentacja, promocja oraz zwiększanie na terenie naszego Miasta liczby miejsc oferujących udogodnienia w zakresie przystosowania architektonicznego, atrakcyjnej oferty i przyjaznych, komfortowych warunków pobytu rodziców z dziećmi w różnym wieku. Zależy nam, by dzięki takim miejscom rodziny z dziećmi miały możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Krakowa.

Pragniemy szeroko popularyzować miejsca w przestrzeni publicznej na mapie Krakowa, które są dedykowane rodzinom z dziećmi w różnym wieku, a także docenić podmioty, które aktywnie podejmują działania na rzecz tworzenia udogodnień dla rodzin z dziećmi – w takich miejscach,z których korzystamy na co dzień, typu: sklepy, urzędy, miejsca rozrywki i rekreacji, firmy usługowe, obiekty mieszkalne itp.

Plebiscyt „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi” ma 5 kategorii:

I kategoria – „Hotele, Gastronomia i Rozrywka”;

II kategoria – „Firmy Produkcyjne, Obiekty Handlowo-Usługowe i Mieszkalne”;

III kategoria – „Kultura, Sport i Rekreacja”;

IV kategoria – „Urzędy i Edukacja”;

V kategoria – „Zdrowie”.

Najlepsze i najciekawsze zgłoszone w Plebiscycie miejsca, wybrane po rekomendacji Kapituły Konkursowej zostaną przedstawione do akceptacji Prezydenta Miasta Krakowa i mają szansę na odznaczenie Certyfikatem Prezydenta Miasta Krakowa, a finał akcji zakończy się uroczystą galą w IV kwartale 2024 roku.

Ponadto te podmioty, które w ramach Plebiscytu po raz trzeci z kolei zostaną wyróżnione – zostaną dodatkowo uhonorowane okolicznościową statuetką oraz tytułem „Miejsce Wyjątkowo Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”.


Aby wskazać miejsce należy do dnia 31 lipca br. wypełnić formularz dostępny elektronicznie (WEJDŹ TU)

Wersja papierowa wniosku zgłoszeniowego – POBIERZ TU. Po wypełnieniu i podpisaniu wersji papierowej wniosku wyślij go skanem na adres: plebiscyt@um.krakow.pl

 

Zgłoszenia może dokonać zarówno każdy pełnoletni mieszkaniec Krakowa, jak i przedstawiciel firmy/podmiotu.

Co istotne, uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi, by zgłaszany podmiot nie prowadził działalności na rzecz rodzin z dziećmi np. żłobek, przedszkole, bawialnia dla dzieci itp. W Plebiscycie nie mogą bowiem brać udziału podmioty, które statutowo zostały utworzone w celu realizacji zadań na rzecz rodzin z dziećmi.

REGULAMIN PLEBISCYTU znajdą Państwo TU.

Pełną treść komunikatu z ogłoszeniem VI edycji Plebiscytu odnajdą Państwo na stronach BIP Miasta Krakowa TUTAJ


 

Dotychczas przeprowadzone edycje Plebiscytu cieszyły się dużą popularnością, każdorazowo do udziału zgłoszonych było ponad 65 firm i podmiotów. Przez 5 lat wyłoniono ponad 200 laureatów Plebiscytu – w pierwszej edycji było ich 26 (ZOBACZ), 38 w drugiej (ZOBACZ), w trzeciej 41 (ZOBACZ), w czwartej 46 (ZOBACZ) a w piątej – 51 laureatów (ZOBACZ).

Od trzeciej edycji Plebiscytu przyznawany jest tytuł „Miejsce Wyjątkowo Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” dla Laureatów, którzy po raz trzeci z kolei zostali wyróżnieni certyfikatem. W 2021 roku takich miejsc było 8, w 2022 roku 9, zaś w 2023 roku – 6.

Leave a comment

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.