Międzynarodowy Turniej Szachowy „Szachy i Nauka

Międzynarodowy Turniej Szachowy „Szachy i Nauka

W Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Nauka i Szachy”, w którym uczestniczyło 157 szachistów i szachistek reprezentujących Ukrainę, Hiszpanię, Niemcy, Mongolię i Polskę, rywalizowano w trzech grupach: Open, do lat 8 i do lat 12. Turniej odbył się w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a oficjalne otwarcie miało miejsce w reprezentacyjnej Auli AGH.

Partnerem Międzynarodowy Turniej „Nauka i Szachy” był Instytut Fizyki Jądrowej PAN. dr Rafał Staszewski – fizyk w Instytucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, gdzie jego badania koncentrują się na fizyce cząstek elementarnych wysokich energii i są związane z Wielkim Zderzaczem Hadronów w CERN w Genewie, przedstawił nam wykład „Czy rzeczywistość fizyczna jest lokalna? Kilka słów o nierówności Bella.”

Koło Naukowe Ceramika Artystyczna Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podczas Międzynarodowy Turniej „Nauka i Szachy” przedstawiło swoje wyjątkowe dzieło – PORCELANOWE SZACHY. Król z twarzą Stanisława Staszica, św. Barbara jako Hetman a posągi górników i hutników w rolach gońców… coś niesamowitego 🤩

Tags
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.