Pilotażowa akcja „Razem na Rowerze”

Pilotażowa akcja „Razem na Rowerze”

Wydział Sportu UM Krakowa oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód od sierpnia zaprasza wszystkich lubiących rekreacyjną jazdę rowerem do wzięcia udziału w spotkaniach pod nazwą: „Razem na Rowerze”. Celem spotkań jest propagowanie aktywnego stylu spędzania czasu wolnego. Integracja społeczności rowerowej. Kształtowanie umiejętności oraz przekazanie wiadomości z dziedziny turystyki rowerowej. Rozwijanie umiejętności techniki jazdy na rowerze. Przekazanie podstawowych wiadomości na temat obsługi i konserwacji sprzętu rowerowego oraz podnoszenie wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa rowerzysty w ruchu drogowym.

Naszą propozycję kierujemy do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Zależy nam, by na rowerowych spotkaniach w jednej grupie pojechały dzieci razem z opiekunami. Program spotkań „Razem na Rowerze” przewiduje połączenie jazdy turystycznej po Krakowie i jego okolicach z zajęciami edukacyjno-sportowymi na stadionie MOS Kraków Zachód zlokalizowanym przy Placu Na Groblach 23. Wycieczki rekreacyjne, wytyczone będą dla bezpieczeństwa uczestników, po rozwijającej się infrastrukturze krakowskich ścieżek rowerowych. W czasie spotkań, zapewniamy opiekę trenersko-pedagogiczną posiadającą umiejętności w zakresie turystyki rowerowej oraz szeroką wiedzę z dziedziny kolarstwa. Jednym z opiekunów prowadzącym spotkania, będzie reprezentantka Polski i wielokrotna Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym Angelika Kulisch.

Spotkania „Razem na Rowerze” to połączenie wycieczki turystycznej w pierwszej części z zajęciami rowerowymi na bieżni Stadionu MOS Kraków Zachód w drugiej części.

 

 • Pierwsza część – wycieczka turystyczna startować będzie z górnego parkingu TAURON ARENA Kraków ul. Lema 7 (zbiórka przed wejściem głównym) o godzinie 10.00, gdzie na uczestników wycieczki będą oczekiwać instruktorzy MOS Kraków Zachód, którzy poprowadzą przejazd. Wycieczka turystyczna przewidziana jest na około 1,5 godziny w tym czasie uczestnicy spotkania przejadą dystans 20 km. Punktem docelowym będzie Stadion MOS Kraków Zachód.

 

 • Druga część – zajęcia rowerowe na bieżni stadionu, to cykl konkurencji oraz ćwiczeń podnoszących umiejętności kolarskie każdego uczestnika spotkania. W ich skład wchodzić będą tory przeszkód, zabawy i rywalizacje rowerowe, nauka jazdy w grupie (peletonie kolarskim). Najmłodsi, będą mogli trenować ewolucje wchodzące w skład egzaminu na kartę rowerową. Oczywiście będzie też chwila wytchnienia pomiędzy ćwiczeniami. Dla zmęczonych trudami jazdy na rowerze przygotujemy specjalne leżaki, na których będą mogli odpocząć. Zajęcia na stadionie trwają ok 1,5 godz. Zakończenie spotkania „Razem na Rowerze” odbywa się na stadionie MOS Kraków Zachód o godzinie 13.00.

 

Warunki uczestnictwa w spotkaniach „Razem na Rowerze”

 • Uczestnikiem spotkań może być każda osoba w wieku od 7 lat.
 • Uczestnik nie pełnoletni musi brać udział w spotkaniu razem z opiekunem prawnym
 • Uczestnik spotkania oświadcza, że jest zdrowy i nie występują u niego lub podopiecznego przeciwskazania do jazdy rekreacyjnej na rowerze
 • Wszyscy uczestnicy muszą posiadać sprawny rower, kask oraz rezerwową dętkę
 • Obowiązuje zgłoszenie uczestnika do spotkania, przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie mos-zachod.pl, ilość miejsc w spotkaniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia, aż do wyczerpania wolnych miejsc
 • Zgłoszenia do spotkania może dokonać jedynie osoba pełnoletnia
 • Uczestnik może zgłosić się na więcej niż jedno spotkanie
 • Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, koszty organizacji spotkań ponosi Wydział Sportu UM Krakowa

Terminy spotkań „Razem na Rowerze” w miesiącu sierpniu 2020

 • 08.2020 (środa) – g.10.00 do 13.00
 • 08.2020 (środa) – g.10.00 do 13.00
 • 08.2020 (środa) – g.10.00 do 13.00
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.