Pilotażowy program sportowy „TENIS W KRAKOWIE”

Pilotażowy program sportowy „TENIS W KRAKOWIE”

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy w nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021 będzie organizatorem pilotażowego programu sportowego pn. „Tenis w Krakowie”.

Formuła projektu zaczerpnięta została z ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay” czyli „Graj
i Zostań”, której początek dała Międzynarodowa Federacja Tenisowa w 2007 r. i funkcjonuje w ponad 50 krajach na całym świecie, a do Polski dotarła w 2010 r. pod nazwą „Tenis 10”. Zakres programowy projektu zaadresowany jest do dzieci w wieku 6 – 10 lat i ma na celu zainteresować najmłodszych tenisem jako atrakcyjną i przystępną dyscypliną. Młodzi adepci już podczas pierwszych treningów spróbują prawdziwej gry przy użyciu odpowiednich piłek metodycznych i dostosowaniu wielkości kortu, co ma znaczący wpływ na łatwość przyswajania umiejętności, jak również na motywację i radość gry.

Do udziału w programie „Tenis w Krakowie” mogą przystąpić II i I klasy szkół podstawowych przynależne do Gminy Miejskiej Kraków, dokonując rezerwacji poprzez stronę internetową www.ksos.pl. System rekrutacyjny uruchomiony zostanie 20 kwietnia 2020 r. Ilość miejsc w programie jest ograniczona (20 grup ćwiczebnych), a o zakwalifikowaniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia realizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1130 na dwóch kortach o syntetycznej nawierzchni w nowoczesnej hali tenisowej Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego przy al. Powstania Warszawskiego 6 w Krakowie.

Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i zachęcam do udziału w programie.

Tags
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.