Zdrowo jemy!

Zdrowo jemy!

ZDROWIE jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka!

Ponieważ stawiamy sobie za priorytet troszczenie się o naszych podopiecznych, na naszych obiektach przeprowadzamy akcje mającą na celu pogłębianie wiedzy na temat dbania o własne zdrowie!

Joanna Batko oraz z Agnieszka Cholewa z działu gimnastyki korekcyjnej stworzyły fantastyczne plakaty informacyjne, które zachęcają dzieci i młodzież do zdrowego stylu życia. To wiedza w pigułce, którą powinien posiadać każdy – młodszy i starszy człowiek! Bo wg starego porzekadła: „czego Jasiu się nie nauczy tego Jan nie będzie wiedział”

Młody człowiek musi wiedzieć, iż przede wszystkim on sam bierze odpowiedzialność za własne zdrowie ! Bez odpowiedniej wiedzy oraz pomocy ze strony rodziców i różnych instytucji może łatwo się zagubić…

Czym w ogóle jest zdrowy styl życia?

To nie tylko regularna aktywność fizyczna, odpoczynek (sen) ale przede wszystkim nawyki żywieniowe czyli zbilansowana dieta, która dostarczy w odpowiednich ilościach nie tylko składników odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany), ale również błonnika, witamin i soli mineralnych.

Niestety wyniki najnowszych badań są przerażające – wśród dzieci i młodzieży odnotowuje się zbyt niską aktywność fizyczną, fatalne nawyki żywieniowe prowadzące głównie do otyłości jak i do innych zaburzeń żywieniowych a także wad postawy.

Kochani rodzice – połączmy siły w walce o zdrowie naszych dzieci i podopiecznych! Pomocne na pewno będą materiały przygotowane przez nasze Panie. Zachęcamy do omówienia ich wspólnie z dziećmi oraz do stworzenia dialogu na ten tema!

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.