Rekreacja i sport

Szanowni Państwo,

Informujemy że 26.05.2024 zakończyliśmy na ten moment, możliwość składania wniosków o udział w zajęciach rozwijające uzdolnienia w Dziale Rekreacji i Sportu.

Wszystkie osoby które w terminie złożyły odpowiedni wniosek oraz spełniają kryteria zawarte w regulaminie uczestnictwa w zajęciach, zostały przyjęte na przyszły rok szkolny w poszczególnych sekcjach. Listy przyjętych osób zostały wywieszone w KSOS Centrum przy al. Powstania Warszawskiego 6.

Podział na grupy odbędzie się na początku roku szkolnego, po wcześniejszej informacji od instruktora prowadzącego daną sekcję.

Dla osób którym nie udało się zrekrutować w I etapie, będzie możliwość zapisania się na zajęcia od 9 września 2024 roku w razie wolnych miejsc w poszczególnych grupach.

Wnioski dla nowych uczestników będą przyjmowane do 26 maja.

27 maja w KSOSie Centrum przy al. Powstania Warszawskiego 6 zostanie opublikowana lista  kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych we wszystkich sekcjach Działu Rekreacji i Sportu

Zajęcia w poszczególnych sekcjach prowadzone są dla wszystkich miłośników czynnego wypoczynku, wszystkich którzy uprawiają sport dla własnej satysfakcji i zdrowia. Na zajęciach najważniejsze jest zadowolenie i uśmiech. Dział Rekreacji i Sportu proponuje zajęcia w sekcjach:

TENIS STOŁOWY
filip.utylski@ksos.pl
3
4
TANIEC TOWARZYSKI
aneta.mikos@ksos.pl
5
ris-5

W Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym pracują nauczyciele, którzy swoje pasje sportowe postanowili przekazać młodemu pokoleniu. Stworzyli oni sekcje w ramach, których prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Przekazują swoje zamiłowanie do czynnego uprawiania sportu, zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Kształtują u podopiecznych nawyk aktywnego wypoczynku, uczą zasady „Fair play”.

Rozgrywki, zawody i mecze dają szansę uczestnictwa tylko najlepszym. Licznie organizowane wyjazdy pozwalają młodym ludziom poznać nowych przyjaciół i uczą odpoczywać w sposób czynny. Wiedza, umiejętności i nawyki nabyte na zajęciach pozostaną na całe życie.

Dział Rekreacji i Sportu Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego prowadzi działania na wielu przenikających się płaszczyznach. Dba o siłę umysłu poprzez zajęcia szachowe, poprawia koordynację ruchową poprzez grę w tenisa ziemnego, tenisa stołowego jak i badmintona. Pamiętamy również o wzmacnianiu tężyzny fizycznej na zajęciach Cross Kid oraz Fitness, a także otwieramy się na nowoczesne formy ruchowe jak Rolki. Nie zapominamy także o potrzebach artystycznych realizując je na sportowo w formie Tańca Towarzyskiego. Wszystkie zajęcia tworzą wszechstronną ofertę pozwalającą dzieciom i młodzieży spędzać aktywnie czas po szkole, dbając jednocześnie o ich prawidłowy rozwój.

Kadrę stanowią wysoko wykwalifikowani nauczyciele będący również trenerami, instruktorami i wychowawcami.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.