Gimnastyka korekcyjna

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w związku ze wzrostem zakażeń Covid-19 i wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych przez Rząd RP od dnia 17.10.2020 r. do odwołania wyłączona z użytkowania zostaje pływalnia dla osób korzystających indywidualnie.

UWAGA! WYŁĄCZENIE NIE DOTYCZY ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH NAUKI PŁYWANIA SZKÓŁ, GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ ORAZ ZORGANIZOWANYCH FORM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA PŁYWALNIACH KSOS.

Statystyki biją na alarm  80 – 90 % dzieci i młodzieży ma wadę postawy!

Jest to w ostatnich latach najczęściej brzmiąca diagnoza lekarska dotycząca dzieci i młodzieży. Przez termin ten rozumiemy wszelkie dysproporcje i asymetrie w budowie ciała, których zaniedbanie może w przyszłości wywołać poważne problemy narządu kostno – stawowego.

Wady postawy
Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi tornistrami szkolnymi, złe nawyki higieniczne i żywieniowe. Najbardziej zagrożone są dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dojrzewania. W badaniu oglądowym stwierdzamy najczęściej: asymetryczne ustawienie łopatek, barków, kątów taliowych, plecy okrągłe, plecy płaskie, skoliozy, wady kończyn dolnych.
Diagnoza lekarska
Trafna diagnoza lekarska, wczesna profilaktyka lub odpowiednia terapia pozwoli nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Warto już dziś zainwestować w zdrowie młodych organizmów, by potwierdzić znane powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dział Gimnastyki Korekcyjnej

Dział Gimnastyki Korekcyjnej prowadzi zajęcia dla dzieci z wadami postawy, skoliozami, wadami kończyn dolnych, nadwagą. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 6-15 lat. Grupy korekcyjne liczą maksymalnie 15 osób i podzielone są ze względu na płeć, wiek i rodzaj wady.

Uzupełnieniem gimnastyki na salach jest nauka i doskonalenie pływania z elementami korekcji. Rocznie około 3000 dzieci ćwiczy pod okiem 17 specjalistów z przygotowaniem z zakresu rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.