Gimnastyka korekcyjna

Zapisy na zajęcia gimnastyki korekcyjnej na rok szkolny 2023/2024 rozpoczną się:

4 września 2023r. o godz.16.00 – dotyczy OSR Kurdwanów Nowy i MBP Nowa Huta

5 września 2023r. o godz.16.00 – dotyczy KSOS Centrum i MBP Śródmieście

Statystyki biją na alarm  80 – 90 % dzieci i młodzieży ma wadę postawy!

Jest to w ostatnich latach najczęściej brzmiąca diagnoza lekarska dotycząca dzieci i młodzieży. Przez termin ten rozumiemy wszelkie dysproporcje i asymetrie w budowie ciała, których zaniedbanie może w przyszłości wywołać poważne problemy narządu kostno – stawowego.

Wady postawy
Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi tornistrami szkolnymi, złe nawyki higieniczne i żywieniowe. Najbardziej zagrożone są dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dojrzewania. W badaniu oglądowym stwierdzamy najczęściej: asymetryczne ustawienie łopatek, barków, kątów taliowych, plecy okrągłe, plecy płaskie, skoliozy, wady kończyn dolnych.
Diagnoza lekarska
Trafna diagnoza lekarska, wczesna profilaktyka lub odpowiednia terapia pozwoli nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Warto już dziś zainwestować w zdrowie młodych organizmów, by potwierdzić znane powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dział Gimnastyki Korekcyjnej

Dział Gimnastyki Korekcyjnej prowadzi zajęcia dla dzieci z wadami postawy, skoliozami, wadami kończyn dolnych, nadwagą. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 6-15 lat. Grupy korekcyjne liczą maksymalnie 15 osób i podzielone są ze względu na płeć, wiek i rodzaj wady.

Uzupełnieniem gimnastyki na salach jest nauka i doskonalenie pływania z elementami korekcji. Rocznie około 3000 dzieci ćwiczy pod okiem 17 specjalistów z przygotowaniem z zakresu rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii.

Zajęcia dla dzieci z wadami kończyn dolnych odbywają się w KSOS CENTRUM przy al. Powstania Warszawskiego 6.  Zajęcia z grupami skolioz zaawansowanych odbywają się w KSOS CENTRUM oraz MBP ŚRÓDMIEŚCIE , ul. Francesco Nullo.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.