Zawody pływackie działu GK

Zawody pływackie działu GK

Sobota 4 kwietnia 2022 roku upłynęła w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym pod znakiem zawodów pływackich zorganizowanych dla uczestników zajęć Gimnastyki Korekcyjnej. Na pływalni spotkały się dziewczynki i chłopcy, dzieci i młodzież od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy pierwszej szkoły średniej. Byli oni reprezentantami czterech naszych Ośrodków, na których odbywają się zajęcia gimnastyki korekcyjnej i pływania z elementami korektywy.
Zawody zostały przeprowadzone w trzech turach. O godzinie 9.00 rywalizację w stylu grzbietowym rozpoczęli najmłodsi uczestnicy, dziewczynki i chłopcy z klas pierwszych i drugich. W liczbie 80 startujących przebiegała rywalizacja w tej kategorii wiekowej.
O godz. 10.30 na start zgłosili się chłopcy z klas 3-8 SP oraz pierwszej ponadpodstawowej w rekordowej liczbie 142 osób.
O godzinie 13.00 startowały dziewczynki w liczbie 128 osób.
Rywalizacja odbywała się zgodnie z ceremoniałem, towarzyszyła nam bardzo licznie zgromadzona publiczność, która gorąco i żywiołowo kibicowała pływaczkom i pływakom. Uczestnicy zawodów startowali w trzech konkurencjach: stylu grzbietowym, stylu dowolnym oraz stylu klasycznym. Serie eliminacyjne wyłoniły sześciu najlepszych zawodników w każdym stylu i kategorii wiekowej, którzy popłynęli w finałach walcząc o medale.
To pierwsza w tym roku impreza otwarta w Ksos, po przerwie spowodowanej pandemią. Wysoka frekwencja uczestników oraz widzów potwierdza potrzebę organizacji takich wydarzeń. Zawody te otwierają cykl imprez pływackich, które zakończą się w czerwcu. Przed nami jeszcze zawody klas 3 organizowane dla uczestników zajęć „Programu nauki i doskonalenia pływania klas 3” na poszczególnych naszych pływalniach, zawody Aquathlon – nowość w ofercie Ośrodka oraz zawody pływackie finałowe klas 3 będące podsumowaniem naszej całorocznej pracy dydaktycznej.

Tags
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.